تغییر تایر لیفتراک

این کار ساییدگی و پارگی در حین انتقال و جابجایی لیفتراک را کاهش می دهد و استرس اپراتور را کاهش می دهد. اگر شما می خواهید لاستیک لیفتراک را عوض کنید آن قدر که این کار به نظر می آید دلهره آور نیست.

1) سایش لاستیک ها را چک کنید. اگر سایش بیش از ۴۰ درصد مشاهده می کنید جایگزینی مناسب برای آنها تهیه کنید. عملیات پیدا کردن یک جایگزین مناسب به محیط و شرایطی که لیفتراک در آن کار می کند بستگی دارد. تایرهای پلی اورتان برای شرایط کاری داخلی مناسب هستند اگر چه تایرهای پنوماتیک دارای ضخامت بیشتری هستند و برای لیفتراک هایی مناسب هستند که در زمین های ناهموار استفاده می شوند. لاستیک های استاندارد برای هر دو محیط فضاهای داخلی و خارجی مناسب می باشند اما در محیط های هموار، بهترین کارایی خود را دارند.

2) براساس منطقه ی آسیب دیده شده ی تایر، جک لیفتراک را در جلو و یا عقب آن قرار دهید. همیشه برای بالا بردن لیفتراک از یک جک استفاده کنید. جک های ماشین مناسب این کار نیستند و برای لیفتراک باید از جک های مخصوص استفاده کنید.

3) با استفاده از آچار برای باز کردن پیچ ها ضربه هایی به لاستیک بزنید. بعد از جدا کردن آنها لاستیک را برای تعویض به بیرون بکشید. در نظر داشته باشید هر تایری به این مراحل نیاز دارد. برای تایر های پلی اورتان ( آسان ترین تایر برای تعویض در لیفتراک ها) تایر قبلی را در آورده و تایر جدید را به راحتی درون چرخها فشار دهید. اگر در حال عوض کردن تایرهای سخت هستید تایر قبلی را کلا درآورده و تایر جدید را جایگزین آن کنید.

4) در نهایت اگر لیفتراک را در فضاهای داخلی استفاده می کنید مطمئن باشید که آن منطقه تمیز باشد. زباله و مواد دیگر می تواند تیز و برنده و برای لاستیک لیفتراک خطرناک باشد و پاکسازی محیط می تواند طول عمر لاستیک ها را افزایش دهد.

هشدار: همه ی لیفتراک ها مانند هم نیستند و تکنیک عوض کردن لاستیک در هر کدام از آنها متفاوت است. چگونه یک لیفتراک مورد استفاده قرار می گیرد؟ وزن باری که باید حمل کند چقدر است؟ زمینی که لیفتراک روی آن کار می کند چگونه است؟ اینها مواردی هستند که در هنگام عوض کردن تایر باید به آن توجه کرد. عوض کردن تایر در هر وسیله ای خطرناک است. اگر به اندازه ی کافی در انجام این کار ماهر نیستید از شخص دیگری کمک بگیرید.

درباره ما

شرکت پارت ماشین نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش لیفتراک، انواع لیفتراک تویوتا و لیفتراک هیوندای، لیفتراک هلی و لیفتراک کوماتسو و ارایه دهنده خدمات و تعمیرات لیفتراک و تامین کننده قطعات و لوازم یدکی لیفتراک دوو دوسان، لیفت تراک سهند، لیفتراک سپاهان و ارائه دهنده بهترین قیمت لیفتراک در انواع برند و تناژ های مختلف می باشد.

درباره پارت ماشین بیشتر بدانید...

تماس با ما

آدرس: تهران، کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج، کیلومتر پنج جاده شهریار، شهرک صنعتی زاگرس، خیابان صنایع، صنایع پنجم، پلاک 17

تلفن: 02166067000 - 02166067004

ایمیل: info@pmpco.ir

نمابر: 02166003695

 

ما را دنبال کنید!